fbpx

למה דווקא בית מעץ?

אם אתם מתכננים את בניית בית חלומותיכם, בטח תשמחו לדעת שכיום עומדות בפניכם אופציות שונות לגבי שיטת הבנייה וסוג הבית: בית מאבן, בית מבלוקים או בית מעץ, כך שאתם יכולים לבחור את מה שמתאים לכם ביותר. אמנם לכל שיטת בנייה יתרונות וחסרונות משלה, כך שהבחירה הסופית תלויה אך ורק בכם ומצריכה מחשבה ובדיקה מעמיקה.

אנחנו בארזי עדן לוג הום בע"מ בונים בתים מעץ כבר יותר מ-25 שנה בשיטה אמריקאית, כך שצברנו מספיק ידע וניסיון כדי לטעון שבתי עץ הם האופציה הטובה ביותר. לפניכם היתרונות של בניית בתי עץ על פני סוגי בניה אחרים:

מהירות הבנייה – בנייה של בתי עץ נחשבת מהירה יותר לבנייה הקונבנציונאלית של בניית בתים מבלוקים. למעשה, בנייה של בתים מעץ אינה מצריכה שלבים רבים, נחשבת לקלה במיוחד ולכן יכולה להימשך מקסימום חצי שנה משלב היסודות ועד שלב המפתח.

ידידותיות לסביבה – בנייה של בתי עץ נחשבת לבנייה ירוקה משתי סיבות : היא אינה מזהמת את הסביבה ואינה מותירה פסולת בניין כמו בשיטות בנייה אחרות. יתרה מזאת – בית מעץ משתלב בהרמוניה עם הטבע, כך שהעץ חוזר אל מקומו הטבעי ונחסך זיהום אוויר סביבתי.

אנחנו בחברת ארזי עדן לוג הום בע"מ מייבאים עצים מיערות ארה"ב וקנדה והמשמעות אחת – העצים שאנחנו משתמשים בהם לא רק נכרתים מיערות שבפיקוח, אלא שהיערות גם עוברים ייעור מחדש כך שנשמר האיזון האקולוגי.

חיסכון אנרגטי – אנחנו בונים בתי עץ מלוגים מעץ ארז מלא. בהשוואה לחומרי בניה אחרים כמו בלוקים העץ הינו חומר גלם הידוע בתכונתו כמבודד תרמי, ובמיוחד עץ הארז אשר נחשב למבודד מטבעו. המשמעות היא שאתם חוסכים בצריכת האנרגיה ובעלויות הנדרשות הן לחימום הבית והן לקירורו.

עמידות –  עץ הארז, שממנו נבנים הבתים שלנו נחשב כעץ הטוב ביותר לבניה חיצונית הודות להיותו דוחה מזיקים (למשל טרמיטים), הודות להתאמתו לכל תנאי מזג האוויר והודות לעמידותו בפני קרני השמש, כך שצבעו אינו דוהה או מתקלף.

יתרה מזאת – זהו העץ המומלץ ביותר לשימוש במגע עם מים, כך שהוא מתאים מאוד לאקלים הישראלי שידוע כבעל לחות גבוהה. המשמעות היא שהתחזוקה נדרשת לבית מעץ ארז היא מינימלית ונעשית רק אחת לכמה שנים, כך שהעלות בתחום זה היא נמוכה עד אפסית.

בטיחות אש – עץ הארז ממוקם במקום הגבוה ביותר בהשוואה לסוגי עץ אחרים בתחום בטיחות האש: במקום ה-69 מתוך 200 בתחום התפשטות להבה (דירוג רמה II) ובמקום ה-98 מתוך 450 בתחום התפשטות עשן. כל הנתונים נלקחו מהתקנים האמריקאים לבטיחות באש בענף הבניה.

עמידות בפני רעידות אדמה – העץ ככלל הוא חומר גמיש ועמיד בפני תזוזות מטבעו ולכן אינו נסדק. לעץ הארז בפרט יתרונות נוספות והוא ידוע בחוסנו ובעמידותו לאורך שנים, כך שהוא אינו מתפתל כמו סוגי עץ אחרים.

גמישות זו הופכת את הבתים מעץ הארז לעמידים יותר בפני רעידות אדמה, כך שהם מהווים מקום בטוח בהשוואה לבתים הנבנים מחומרים אחרים בזמן רעידת אדמה. למעשה, העובדה שבתים מעץ אינם קורסים בזמן רעידות אדמה הפכה אותם לפופולריים בארצות הברית, בעיקר בחוף המערבי היושב על לוחות טקטוניים פעילים.

למה דווקא בית עץ של חברת "ארזי עדן לוג הום בע"מ"?
לחברה שלנו יש את הוותק, הידע והניסיון הרלוונטי בתחום הבניה בעץ. אנחנו עובדים בשיטה אמריקאית ייחודיתבשיתוף עם החברה האמריקאית בעלת השם העולמי –  "קטדין סידר לוג הום".

אנחנו שמים דגש על איכות ללא פשרות, מקצועיות, יחס אישי לכל לקוח, עמידה בזמנים, עושים שימוש בעץ הטוב והעמיד ביותר לבניה ועושים הכל כדי להבטיח דבר אחד – שאתם תיהנו מבית שיחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות.

לכן, אם אתם מעוניינים לבנות בית עץ, אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר המותאמת במיוחד עבורכם. אנחנו נשמח לתת לכם את כל המידע הדרוש כולל הפרטים הטכניים הקטנים ביותר, כך שאתם תוכלו לבנות בהצלחה את הבית שחלמתם עליו כל החיים.